Zprávy a události:

Liberteum orchestra

Ke konci školního roku dostalo 7 studentů a žáků Waldorfské ZSŠ Semily, p.o. příležitost se účastnit týdenního mezinárodního setkání hudebníků z Čech, Slovinska, Lucemburska, Ruska a Běloruska v Praze.

Každý hudebník samostatně nacvičil svůj part a společně jsme se během tohoto týdne stali součástí velkého hudebního tělesa Liberteum Orchestra čítajícího neuvěřitelných 94 členů. Přijeli profesionálové z Ruska a Běloruska, kteří s námi každý den 6 hodin intenzivně nacvičovali poměrně náročný repertoár sestávající ze skladeb známých evropských skladatelů. Zkoušky probíhaly v kouzelném zámečku Chvaly nedaleko Černého mostu. Večery patřily společnému objevování krás letní Prahy a navazování nových přátelství.

Naše týdenní snažení bylo důstojně zakončeno v naprosto přeplněném sále Barokního refektáře, což je menší hudební sál v blízkosti Staroměstského náměstí. I přes značnou nervozitu se nám podařilo koncert zahrát na dobré úrovni a oslavit tak zároveň narozeniny našeho lucemburského dirigenta.

Byli jsme velice rádi, že jsme se mohli tohoto projektu zúčastnit a přiučit se novým technikám hry na housle, poznat mnoho mladých inspirativních lidí, jejich jazyky a kulturu. Navázali jsme též mnohá nová přátelství.


23.09.2018 Ondřej Trojan a Anna Johanna Kristelová studenti třetího ročníku Waldorfského lycea v Semilech
Přiložené soubory
ikona libertinim_1.jpg 160 kB
Fotografie
ikona libertinum_2.jpg 169 kB
Fotografie
ikona libertinum_3.png 985 kB
Soubor PNG