Zprávy a události:

Páťáci v Drážďanech

Vzpomínku na cestu a setkání naší páté třídy se spolužáky z drážďanské waldorfské školy napsala maminka a paní učitelka v jedné osobě Olga Pleštilová.

Navazujeme přátelství s Drážďany

Na konci září se naše pátá třída Waldorfské školy v Semilech vydala do nedalekých Drážďan na první setkání s pátou třídou tamní waldorfské školy. Místem prvního setkání se stalo neformální prostředí parku, kde jsme se díky pomoci dvou skvělých animátorek z organizace Tandem během několika her zbavili prvotního ostychu z komunikace s našimi novými přáteli.

Samotná waldorfská škola v Drážďanech nás přijala velice srdečně a nabídla nám k dispozici své zázemí. Společně jsme poobědovali, dále se věnovali získávání komunikačních dovedností a odpoledne jsme zakončili společným jídelním bazarem, kde jsme prezentovali speciality naší národní kuchyně a ochutnávali na oplátku pokrmy místní. Nechybělo ani fotbalové utkání, kde jsme již komunikovali naprosto spontánně.

Druhý den se naše téměř šedesátičlená skupina vypravila do ZOO Dresden. Našim společným dorozumívacím jazykem je angličtina, kterou jsme také využili při plnění různých úkolů, které nám zadali naši vyučující.Velkou radost všem udělala projížďka místním vláčkem, který nás provezl po parku v okolí zoo.

Velice chceme poděkovat zejména Česko-německému fondu budoucnosti, který poskytl na tuto akci finanční podporu. Také velké díky patří organizaci Tandem za skvělý animační program Na jedné lodi, který jsme během tohoto setkání s radostí absolvovali.

Naše přátelství bude pokračovat i nadále díky čilé korespondenci mezi oběma třídami a dalším společným akcím a projektům.

Za pátou třídu napsala Olga Pleštilová


12.11.2018
Přiložené soubory
ikona drazdany_1.jpg 172 kB
Fotografie
ikona drazdany_3.jpg 169 kB
Fotografie
ikona drazdany__2.jpg 99,7 kB
Fotografie
ikona logo-barevne-ve-formatu-jpg_(1).jpg 150 kB
Fotografie